Twoja nazwa lub adres email:
Posiadasz zarejestrowane konto?
Zapomniałeś hasła? Kliknij!
 • loguj/rejestruj

  Witaj! Przeglądasz forum jako gość. Zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do wszystkich opcji forum.

  prowansja

  Prowansja w realizacji

  Oceń wpis
  przez w dniu 04-10-2011 o 02:03 (979 Odsłon)
  Odpowiedź- to w tym wątku brzmi dość dziwnie. Tego wątku najzwyczajniej nie ma. Im dalej jesteśmy zaangażowani w budowę, tym więcej widzimy błedów w projekcie. Nie są to tylko błedy techniczne, co jest bardzo naganne dla projektanta, ale też masa błędnych rozwiązań z którymi musimy się borykać! Dom oczywiście w zamyśle jest piękny i niesamowicie wkomponuje nam się w otoczenie i to jest jedyny super plus pomysłu. Pozdrawiamy pomysłodawczynię bo miała na pewno bardzo dobe chęci, ale komercja i gonienie za kasą nie zawsze zostawia dobre ślady po sobie.
  Na co uczulamy gdyby komuś przyszło na myśl zmierzyć się z trym projektem:
  1. Sprawdzić, czy konstruktor już dogadał się z architektem, czyli czy przeszyto na wskroś bezpieczeństwo tego domu. My sami znaleźliśmy mankamenty, które szybko nam poprawiono w projekcie, tyle, że sami musieliśmy zadziałać i wymyślić na etapie wylewania stropu jak to zrobić,m Dla tych którzy może budują ten dom informacja - nad sypialnią, tą większą na parterze nie było podciągu dla ściany nośnej na drugiej kondygnacji!!
  2. Wejście z pomieszczenia gospodarczego ma 2,40!! Pytanie, na górze muszą być jakieś świetliki czy co? Drzwi 2,40 to chyba lekka przesada.
  3. Uwaga na garaż!!! Nasze auto, Chrysler Town&Country[2008] praktycznie nie mieści się wzdłuż! Może mniejsze nie będzie musiało dokupować pakietu parkowania.
  4. Wiadomą rzeczą jest garderoba. W projekcie jest, a w palanie ogólnym nie ma, Ale to chyba na + bo 10m2 nad kuchnią miło widzieć.
  5. Jeśli ktoś się zdecyduje na ten projekt niech od razu rozpatrzy poszerzenie na poziomie"0" łazienki, toalety i przedsionka o ok. 40-50cm, czyli 0,4-0,5m. To doś istone. Ale trzeba wtedy uwzględnić skoś dachu nad tą częścią żeby wszystko harmonizowało się.
  6. W kuchni ciemno, mimo dwóch okien. Jednego na stronie powiedzmy wschodniej, patrząc na projek względem stron świata podstawowy i dodatkowo duże okno tarasowe. My dołożyliśmy jeszcze jedno okno na wschodzie, symetrycznie, ale jego parapet i istniejącego podnieślismy w górę o 24cm dzięki czemu na centralnej ścianie, tej patrząc od living room, można zaplanować parę dodatkowych rzeczy, no i światła jest zdecydowanie więcej.
  7. Jeśli wybudujecie pergolę tak jak to jest w projekcie, będziecie mieli ciemno w dwóch sypialniach na dole, ale to rzecz gustu. My te pergole robimy.

  To może na tyle.
  Nadal szukamy tych, którzy z tym domem się mierzą. Wymiana doświadczeń może oszczędzić rozczarowań, czego sobie i wszystkim innym życzymy.

  Pozdrawiamy.

  PS.
  To dość ważne!
  Trudno dzisiaj o drzewo więźby klasy C30. Jeśli ktoś nie wie to tłumaczę, to ilość słojów na cal. Nie dajcie się zwięść opowieściom o ilości sęków, barwie itp.
  Ale dotyczy to tylko tych, którzy będą układać dach z ceramiki, bo to waży!
  My krokwie podnieśliśmy z 18cm na 20 i dodaliśmy na długości w zamówieniu po 20cm (0,2m) a co za tym idzie cała więźba wzrosła ilościowo o 4m3.
  Jest drożej, ale stabilnie i bezpiecznie w szczególności w aspekcie wciąż panujących anomali pogodowych.

  Jeszcze jedno, w kalkulacji dachu nie ujęto 10m3 deskowania. Fuj!! Choć fuj to może tu nie pasuje.
  Tagi: Brak Dodaj / edytuj tagi
  Kategorie
  Bez kategorii

  Komentarze

  1. Awatar folklandia
   • |
   • permalink
   Witam,
   Mam pytanie do Państwa. Wiem że budowaliście dom już jakiś czas temu, ale jestem ciekawa kosztów wybudowania tego domu. Na stronie pracowni jest podana suma o. 500tys z wykończeniami, czy to realny koszt?


  O firmie Horyzont

   Ponad 300 projektów domów. Porady architektów-autorów. Bezpłatna tablica budowy. Bezpłatny katalog projektów, garaże. Gwarancja jakości, szybka dostawa gratis, galeria realizacji, forum.

  Znajdź nas w sieci

  Horyzont na Facebooku Horyzont na YouTube Horyzont w Google


  Forum Projekty Domów