Twoja nazwa lub adres email:
Posiadasz zarejestrowane konto?
Zapomniałeś hasła? Kliknij!
 • loguj/rejestruj

  Witaj! Przeglądasz forum jako gość. Zarejestruj się aby uzyskać pełen dostęp do wszystkich opcji forum.

  Budowa domu Blanka

  Realizacja domu Blanka- etap: prace zewnętrzne :)

  Ocena: 12 głosów, 4.92 średnio.
  przez w dniu 01-05-2015 o 18:46 (1725 Odsłon)
  Mimo tego, że przez dłuższy czas się tu nie pojawiałam, nie znaczy to, że nic się u nas nie dzieje. Wręcz przeciwnie. Może tempo na chwilkę wygasło, ale znów się rozkręcamy  Może już nie stricte w środku, bo teraz trwają prace zewnętrzne.
  Ale od ostatniego wpisu zmieniło się w środku głównie to, że mieszkamy już. Skończyliśmy już większość rzeczy- chociaż część jeszcze przed nami. W dalszym ciągu garderoba i pracowania nieruszone… i wciąż nie ma czasu na to...ale w końcu i na to przyjdzie czas.
  Najważniejsze, że sypialnia wreszcie skończona… jeszcze tylko zostało dokupić ramki i zaozdobić ściany…


  Co się dzieje na zewnątrz?

  DUUUUUUUUUUŻO


  Przez ostatnie tygodnie pracowały u nas nawet po 3-4 ekipy na raz :) Istne szaleństwo.
  Najistotniejszą zmianą jest powstające ogrodzenie. Mimo sugestii projektanta (proponująceg chiński mur z jadaru albo łupek) zdecydowaliśmy się na pustak ryflowany:) generalnie w naszym regionie b. rzadko spotykany (a właściwie raczej nie sprzedający się w ogóle tutaj). Natomiast od kiedy murek zaczął „rosnąć” już 4 albo 5 rodzin zatrzymywało się i pytało się o to gdzie, co i jak… Wiemy na pewno, że już 2 z tych rodzin „pomałpowały” i zamówiły taki pustak do siebie ;)
  Czekamy cierpliwie aż panowie skończą układać kostkę i wstawią w murku przęsła, które już zostały do nas dowiezione.  1.-plot.jpg


  2.-plot.jpg


  7.-ziemia.jpg

  W międzyczasie kolega zainstalował nam alarm i monitoring:)

  Oprócz tego panowie od dachu robią nam podsibitkę bo temat okazał się być bardzo pilny bo pod dachem zaczęły mieszkać ptaszki;/

  Mamy zamówioną już ekipę od trawy i nawiezienia ziemi (bardzo fajni chłopcy:) -zacytuję fragment rozmowy :
  „ja: jesteś zainteresowani pracą u nas…?,
  chłopak: ależ oczywiście! Czy mogę przyjść z kolegą?
  Ja: kurcze, zależy mi na czasie, chciałabym zacząć w tym tygodniu a słyszałam, że Twój kolega pisze maturę w tym roku …
  Chłopak: ależ do matury jeszcze kupa czasu, zdąży się nauczyć! :)” (to było dokładnie 28.04 a do matury został tydzień…)


  Co się jeszcze zmieniło?
  Postawili nam gabiony. Taką sobie wymyśliliśmy prostą, małą i skromną drewutnię :) Może w przyszłym tygodniu panowie zaczną stawiać nad nią dach:)

  6.-gabiony.jpg

  5.-gabion.jpg

  Nawieziono nam trochę ziemi… chłopcy będą musieli rozplantować bo na razie wszystko w kupkach stoi…


  4.-plot.jpg

  3.-kostka.jpg

  8.-ziemia.jpg

  Noi panowie od epoksydu do nas wrócili. Skończyli już zewnętrzny garaż. Z ciekawości Pan „szefu” spytał mnie czy jesteśmy zadowoleni z tego co zrobił w domu i w małym garażu… był przekonany, że skoro zawołaliśmy go ponownie to opływamy w zachwytach… ale miał pecha- spytał mnie a nie mojego męża, który ugryzłby się w język na pewno. A ja szczerze mówię, że garaż w miarę spoko, ale Pracownia totalnie do ****************! Nie dość, że biała już nie jest bo lekko pożółkła, to zupełnie nie błyszczy, widać na 1 rzut oka że jest mega niedokładnie, nierówno zrobiona itd.. ale gość przyznał, że 1 raz robili biały epoksyd i już nigdy się na to nie zgodzą… i honorowo się zachował i zaproponował poprawę na swój koszt gdy to zobaczył… Natomiast gdy stanęła przed nami wizja, zrywania tego, piłowania itd.,.. to stwierdziliśmy z mężem że aż tak źle nie jest ;)


  9.-garaz.jpg  No to z grubsza tyle się u nas dzieje ;) oczywiście do tego dochodzi mnóstwo roboty typu przynieś, przenieś, pozamiataj więc całe dnie po pracy spędzamy w ogródku :)

  10-domek.jpg

  Komentarze  O firmie Horyzont

   Ponad 300 projektów domów. Porady architektów-autorów. Bezpłatna tablica budowy. Bezpłatny katalog projektów, garaże. Gwarancja jakości, szybka dostawa gratis, galeria realizacji, forum.

  Znajdź nas w sieci

  Horyzont na Facebooku Horyzont na YouTube Horyzont w Google


  Forum Projekty Domów